Евра ги среди овците што го нервираа Роналдо: Тука сум брату, сега ќе се наспиеш

By

Патрис Евра има легендарен Инстаграм профил, на кој реалноста се граничи со нереалноста, па така што не чуди последниот пост на кој со овци на брод се шегува дека му помогнал на Кристијано Роналдо.

Откако британскиот таблоид „Сан“ откри дека Роналдо ја сменил куќата во која се пресели по трансферот во Манчестер јунајтед поради тоа што овците во близина му пречеле па не можел да спие на раат, Евра сподели видео на кое тој си најде некои овци.

„Тука сум брату Роналдо. Конечно ќе можеш да заспиеш“, напиша Евра.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Patrice Evra (@patrice.evra)

Овците не се случајно на брод – тоа е снимка од неодамнешното снимање на ТВ шоу на „Скај“, „Сопствена лига“, каде што покрај Евра ќе бидат и поранешниот фудбалер Џејми Реднап, крикет легендата Фреди Флинтоф и комичарот Ромеш Ранганатан.

(Фото) Овци ме будеа сабајле и не се наспав: Роналдо и Георгина по една недела, се иселија од вилата во Манчестер

Ќе ви се допадне

4Anime Watch anime online, English anime online HD

Website https://animefreak.ws: Watch The Mystical Laws animefreak Episode Full anime freaks

https://twistmoe.net anime streaming

Website https://animetv.cc: Watch Ni-hiki no Sanma animetv Episode color version all anime tv shows

Play eslgaming: https://play.eslgaming.com/player/17002048/

Free-ebooks: https://www.free-ebooks.net/profile/1323268/gogoanimebe