(Фото) Канје Вест се пали на големи задници

Минатата недела американскиот музичар Канје Вест јавно ја искажа својата поддршка за американскиот претседател Доналд Трамп. Тој на „Твитер“ напиша дека го сака Трамп. На интернет веднаш се појави фотографија на која се неговата поранешна девојка Амбер Роуз, сопругата Ким Кардашијан и Трамп, тројцата со огромни задници и коментар „Канје дефинитивно има тип“.

Фотката стана хит на социјалните мрежи, а твитерџиите го исмеаја Канје заради неговата последна изјава.

Scroll to Top