(Фото) Шабан Шаулиќ е Дејвид Боуви

By

Во центарот на Скопје, каде што повеќето организатори на концерти ги лепат промотивните постери, сосема случајно Шабан Шаулиќ стана Дејвид Боуви. На едно место се преклопиле стариот постер од трибјут-концертот за Боуви и најавата за концертот на фолк-пејачот. Па така, ликот на Шабан се спои со името на легендарниот музичар.

Фотографијата стана хит на социјалните мрежи. Коментарите на „Твитер“ се дека Боуви одлично изгледа без коса.

Ќе ви се допадне