Наоѓа комшијата фискална од кондом дома, пишува искористена – твитови за враќањето на ДДВ

By

Фискалните сметки и враќањето ДДВ деновиве се главна вест во земјава. И додека едни се мачат да ја симнат и активираат апликацијата, други ги скенираа првите сметки и се шегуваа дека едвај чекаат да се збогатат. Покуси во коментарите не се ни на социјалните мрежи. „Биди џентлмен, дај ѝ да ја скенира фискалната сметка на прв дејт“, се шегуваат на „Твитер“.

Редакцијата на „Репортер“ избра некои од најинтересните твитови.

Ќе ви се допадне

Watch Death Note (Dub) Episode 36 (https://kissanimeonline.com/m/oKaz/ep-36) at website https://kissanimeonline.com paradise kiss anime

Bleach Episode 366 at ANIMEFLIX animeflix reddit