Свекрвата да е на 100 метри од снаата, забрането оговарање фризури и присилно викање на оро: Новиот протокол за свадби хит на интернет

By

„Забрането е инсајдерско прибирање информации за сватовите; свекрвата и снаата да се задолжително и во секој момент на дистанца од 100 метри“ се само дел од правилата во новиот протокол за свадби што деновиве се споделува на интернет. Шегата оди дотаму што се забранува „тегнење и групирање кога се фрла бидермаерот, а на немажените и неженетите не смее да им се каже ‘ај па и на твоја глава’“.

Листата со овие шеговити правила се споделува на социјалните мрежи, откако пред неколку дена Министерството за здравство и комисијата за заразни болести дозволија да се прават свадби на отворено, со гости и музика. Според протоколот на Министерството, се забранува играње оро, бацување и гушкање меѓу гостите, задолжително ќе се мери температура на влезот, а на свадбата не смее да има повеќе од 100 гости.

Ќе ви се допадне

AnimeBee Watch anime online, English anime online HD. Watch Xixing Ji Zhi Zaijian Wukong Episode Full

KissAnime Watch anime online, English anime online HD. Majikoi: Oh! Samurai Girls (Dub) Episode 12

GoGoAnime Watch anime online, English anime online HD. Welcome to Demon School! Iruma-kun 2nd Season Episode 8