(Видео) Додека го славеше погодокот, фудбалер му скрши заб на соиграч

By

Фудбалерот на Верона Томас Анри додека го славеше погодокот на мечот против Наполи во италијанското првенство, не сакајќи му го скрши забот на својот соиграч Кевин Лазања.

dobivaj vesti na viber

Анри даде гол на почетокот во второто полувреме во 48. минута, а додека прославуваше не забележа дека од зад грб му се доближи Лазања. Не сакајќи со лакт го нокаутираше ѝ му го скрши забот.  Веднаш реагираа лекарите. За потсетување, Верона го загуби натпреварот со 5:2.

Ќе ви се допадне