(Видео) Кошаркари на „Голден стејт“ првпат јадат ќебапи и бурек

By

Српскиот кошаркар Ален Смаилагиќ им однесе бурек, јогурт и ќебапи на своите соиграчи од „Голден Стејт“, Ерик Паскал и Џордан Пол. Американските кошаркари претходно никогаш не пробале балканска храна. Бурекот со месо им се бендиса, за ќебапите рекоа дека се како бургер, а јогуртот не сакаа да го пробаат. Нивната реакција видете ја во видеото што го објави клубот на официјалниот твитер-профил.

Ќе ви се допадне