(Видео) Лажирал дека е киднапиран за да избегне одење на работа

By

Еден дечко од Аризона се нашол во проблеми по глумењето дека е киднапиарн со цел да избегне одење на работа.

Полицијата неодамна добила дојава за маж кој лежи со врзани раце на грбот. Веднаш е испратен полициски автомобил, кој набргу известил дека нашле машко лице, кое било врзано на улица.

„Жртвата е идентификувана како 19-годишен маж, кој рекол дека го киднапирале две маскирани лица. Според неговите наводи, тие го удриле во главата и по тоа, тој се онесвестил и се разбудил таму каде што бил пронајден“, пренесува „Одити централ“.

Полицијата извести дека е спроведена темелна истрага и пронајдени се докази дека неговата приказна е измислена и дека немало киднапирање, ниту напад.

Дечкото признал дека сето тоа го измислил за да избегне одење на работа.

Ќе ви се допадне

GoGoAnime boku no hero academia gogoanime: Watch Your Lie in April Episode 11

AnimeFreak anime freaks website: Watch Black Clover (Dub) Episode 136