(ВИДЕО) Малку фалеше да се повреди – Роналдо ќе паднеше од автобусот со кој пристигна во Скопје

Малку фалеше Кристијано Роналдо да се повреди при пристигнувањето на Арената „Филип Втори“ откако се лизна по скалите од автобусот со кој пристигнаа фудбалерите на Реал Мадрид.

Роналдо излезе прв од автобусот на Реал Мадрид кој се паркираше на Арената „Филип Втори“ за официјалниот тренинг во пресрет на Суперкупот. Португалецот се лизна по скалите од автобусот, но успеа да се задржи и целиот случај се заврши само со насмевка на неговото лице, но малку фалеше да помине лошо.