(Видео) Надлежните не реагираат на отворена шахта, па Драган седнат на стол мора да дежура

На социјалните мрежи е објавено видео снимено во Калуѓерица. На него се гледа столче на среде улица, на кое седи човек. Така изгледа на прв поглед, но се работи за импровизирана кукла со големина на човек.

Снимката и фотографиите се објавени на страницата на Инстаграм „serbialive_beograd“. Како што е објаснето на социјалната мрежа, некој го украл вратилото, а куклата служи како предупредување.

„Украдоа шахта во Калуѓерица и како што се случува, луѓето ставаат секакви работи за предупредување и некој сосед земал и малку го украсил, фино ме предупреди во 12 часот навечер, мртов после работа и тренинг“, стои во описот.

Од видеото се гледа дека куклата навистина наликува на маж. Соседот кој го објавил предупредувањето на шега вложил многу труд во тоа. Тој дури го натерал човекот да ја прекрсти едната нога преку другата. Тој ја облекол куклата во дуксер и фармерки, а на главата и ставил качулка.

„Сега е смешно, кој знае како би реагирал кога би видел вакво нешто“, „И пијан би се отрезнил. Ова е подобро од тркало во вратило“, „Барем вака сигурно е дека никој нема падне во дупка“, „Бев преплашена“, се дел од коментарите.

Надлежните се уште не реагираат на отворената шахта во улицата „Жељко Миливоевица“ во белградската населба Калуѓерица. Затоа граѓаните излегле со вакво креативно решение никој да не се повреди.

Тие наведуваат дека шахтата останала без капак минатата среда, а мештаните ги известиле надлежните служби. Но, и по објавата во медиумите се уште никој не реагирал.
Затоа, мештаните биле принудени да смислат креативно решение за никој да не се повреди.

„Веќе една недела, никој од надлежните не реагира. Луѓето провалуваа токму така, и речиси една куќа. Мојот сопруг и јас го објавивме ова и се надеваме дека ќе се реши. Го нарековме Драган“, информирала Милица од Калуѓерица.

Scroll to Top