(Видео) Ноле мешаше со колковите на тренинг

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ покажа како се подготвува за турнирот Роланд Гарос во Париз. Ноле објави снимки од посебните тренинзи во кои неговиот тренер го има врзано со еластични јажиња.

„Роланд Гарос бара специјални движења“, напиша Ѓоковиќ на „Инстаграм“.

Тенисерот вели дека ќе се обиде да се врати во врвна форма и да го повтори успехот од пред три години. На крајот Ѓоковиќ вежба баланс. За момент тенисерот се занесе и почна да меша со колковите и да игра.

 

View this post on Instagram

 

@rolandgarros requires special kind of movements

A post shared by Novak Djokovic (@djokernole) on

Scroll to Top