(Видео) Новинарка стави кондом на микрофонот за да го заштити од ураганот во Флорида

By

Новинарката на Ен-би-си Кајла Гелер, стана хит на интернет откако стави кондом на микрофонот додека известуваше од улиците на Флорида за време на разорниот ураган Ијан.

dobivaj vesti na viber

„Тоа е што вие мислите дека е. Тоа е кондом. Не смееме да ги намокриме микрофоните, затоа мораме да го правиме она што треба да го направиме за да бидеме безбедни“, рекла Гелер на своите гледачи на Инстаграм пред да се вклучи во живо.

Според PowerOutage.us, до сега повеќе од 2 милиони корисници останале без струја поради огромното невреме, кое уништи дрвја, автомобили, домови.

 

Ќе ви се допадне