(Видео) Роналдо нокаутира жена со топка на тренинг во ЛШ, па ѝ се оддолжи

By

Фудбалерот на Манчестер Јунајтед, Кристијано Роналдо, на синоќешниот тренинг во Лига на шампиони, ја погоди со топка жената од редарската служба која стоеше зад голот. Од силниот удар таа падна на земја, а Португалецот дојде до неа за да се увери дека се е во најдобар ред.

dobivaj vesti na viber

Во знак на извинување тој и го подари неговиот дрес.

За потсетување, Манчестер Јунајтед вчера изгуби од Јанг Бојс со 2:1, иако први дојдоа во водство, со голот на Роналдо. Настапот против Јанг Бојс му беше број 177 во Лига на шампиони со што се израмни со Икер Касиљас на првата позиција. Втор е Чави со 151, а трет Меси со 149.

Инаку жената е добра, а да не го осетеше ефето на Роналдо, немаше да си оди дома со подарок.

Ќе ви се допадне

https://tai.go88.is/

máy năng lượng mặt trời sunwin