(Видео) Старица со часови стоела со фудбалски навивачи, мислела дека чека ред за вакцина

By

Старица во Шпанија, која неколку часа чекала ред да се вакцинира, случајно дознала дека е на погрешно место и дека стои помеѓу група навивачи што чекаат да купат билети за натпреварот Картагена – Валенсија. Грешката ја открил репортер што снимал прилог за еуфоријата меѓу навивачите на шпанскиот второлигаш Картагена, кои требало да играат со повеќекратниот шампион Валенсија.

dobivaj vesti na viber

„Претпоставувам дека сте тука да купите билети за овој голем натпревар“, ја прашал репортерот старицата.
„Не, јас сум тука за вакцина против короната“, рекла жената.

Видеото е хит на „Твитер“.

Ќе ви се допадне

anime stream. AnimeDao provides you a free anime streaming platform with little to no Ads for better viewing experience.

animedao Death Note (Dub)

Black Clover (Dub) Episode 162

anime websites My Hero Academia Season 4

AnimeDao Naruto (Uncropped) (Dub) Episode 215

AnimeDao Hunter x Hunter (2011) (Dub) Episode 145

tải go88