Бисери на ноктите е тренд за оваа сезона

By

Безвременскиот накит како дел од новиот хит на маникирот?

  1. Ги обожаваме новите трендови, а особено кога станува збор за нашите нокти. Меѓутоа, некои се нешто побизарни од другите, а овој, иако на прв поглед изгледа прилично интересен, дефинитивно не е наменет за оние кои планираат луди активности, како на пример, миењето садови.

Како и да е, светот налага дела овој тренд сепак некое време ќе ги краси друштвените мрежи, а освен што дефинитивно ќе лајкнуваме некои негови варијанти, не можеме да порекнеме дека се работи за исклучително фотогеничен маникир.

Погледнете како најхрабрите се одлучија за овој тренд.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Brianna Smith (@thegelshack_)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Catherine Hong (@smile___nails)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Amy Le (@amyle.nails)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Alicia Torello (@aliciatnails)

Ќе ви се допадне

AnimeFreak anime freaks tv: Watch Dr. Stone Episode 18

KissAnime boku no hero academia kissanime: So I'm a Spider, So What? Episode 13