ЛЕПОТА

Некогаш најубавата жена на светот призна: „Се изгладнував на најлош можен начин“

Во подкастот „Ruthin Table 4“, Линда Еванџелиста раскажа како се изгладнувала за време на нејзината манекенска кариера. Најлошо за неа, вели, бил десетдневниот „Master Cleanse“, …

Некогаш најубавата жена на светот призна: „Се изгладнував на најлош можен начин“ Прочитај повеќе »

Ултра ефект: комбинацијата на неколку козметички состојки гарантира сјајна кожа

Ако сте решиле дека е време да ја подигнете вашата рутина на повисоко ниво и да ги комбинирате состојките во негата на кожата, тогаш е …

Ултра ефект: комбинацијата на неколку козметички состојки гарантира сјајна кожа Прочитај повеќе »

Десет најсекси машки топ модели на сите времиња

Американското списание „Есквајар“ неодамна направи листа на десетте најсекси машки топ модели на сите времиња. Маркус Шенкенберг Во 1990-те години Маркус, заедно со Наоми Кемпбел, …

Десет најсекси машки топ модели на сите времиња Прочитај повеќе »

Фризурите со степен ќе доминираат оваа година

Што се однесува до трендовите на косата, праволиниските боб фризури го окупираа нашиот Инстаграм во последните месеци. Сепак, изгледа дека ни е доста од перфекционизам …

Фризурите со степен ќе доминираат оваа година Прочитај повеќе »

Џеј Ло ја скрати косата, нејзината нова фризура подмладува и се стилизира за пет минути

Последната насловна страница на магазинот Rolling Stone ја краси Џенифер Лопез (51), која храбро ја претстави својата нова боб фризура. Како што сака да експериментира со …

Џеј Ло ја скрати косата, нејзината нова фризура подмладува и се стилизира за пет минути Прочитај повеќе »

(Видео) Девојка со шминка се трансформира во Чак Бас од „Озборувачка“

Девојка со шминка си го трансформираше ликот и се претвори во Чак Бас од хит-серијата „Озборувачка“. Видеото на кое таа се шминка го гледаше и …

(Видео) Девојка со шминка се трансформира во Чак Бас од „Озборувачка“ Прочитај повеќе »

Едноставни и шик фризури кои се апсолутен тренд меѓу Французинките

Кога станува збор за француските женски фризури, нивната филозофија е многу доследна: колку помалку ја обликувате и уредувате, толку подобро. Французинките имаат вештина да ја …

Едноставни и шик фризури кои се апсолутен тренд меѓу Французинките Прочитај повеќе »

Како правилно да ја користите маската за коса

Без разлика дали ја бојадисувате косата, стилизирате со фен, ја пеглате, виткате или едноставно сакате косата да биде здрава, маските се најлесниот начин да го …

Како правилно да ја користите маската за коса Прочитај повеќе »

Детален водич за нега на лицето после педесеттата година од животот: Како да го задржите сјајот на кожата и да ја сочувате нејзината убавина

Секоја жена знае дека убавината доаѓа одвнатре, но сака да изгледа добро и однадвор без разлика на годините. Еве како треба да изгледа негата на …

Детален водич за нега на лицето после педесеттата година од животот: Како да го задржите сјајот на кожата и да ја сочувате нејзината убавина Прочитај повеќе »

Земјени тонови и розови нијанси за совршен есенски изглед: шармот на „Кико Милано“

Есента донесе новини во стилот на шминкање, а светските шминкери го избраа водечкиот тренд за оваа сезона: топли природни бои, земјени тонови и розови нијанси. …

Земјени тонови и розови нијанси за совршен есенски изглед: шармот на „Кико Милано“ Прочитај повеќе »

Што открива вашата омилена зимска боја на маникир за вас

Подготовките за зимата се во тек, што значи дека полека, но сигурно, ги подготвуваме следните чекори во однос на облеката, стајлингот и изборот на оние …

Што открива вашата омилена зимска боја на маникир за вас Прочитај повеќе »

Најчести грешки што ги правиме со мократа коса

Косата може да биде доста чувствителна, а откако ќе направиме одредени оштетувања за неа, понекогаш е голем предизвик да ја вратите во нормала. Боењето, обликувањето …

Најчести грешки што ги правиме со мократа коса Прочитај повеќе »

Проверете дали е време за кратење на косата со домашен трик со чаша вода

Честопати сме во дилема дали и кога е време да ги скратиме краевите на косата, или да ја промениме фризурата. За многу жени косата е …

Проверете дали е време за кратење на косата со домашен трик со чаша вода Прочитај повеќе »

Најдобри и најлоши техники кај бојадисувањето тенка коса

Бојадисувањето на тенката коса може да ја претвори фризурата во вистинско ремек дело, но може и да стане ноќна мора. Затоа е важно да ја …

Најдобри и најлоши техники кај бојадисувањето тенка коса Прочитај повеќе »

Scroll to Top