Брзи и едноставни летни фризури

By

Фризурите за жешките летни денови треба да се прават бргу за да бидат практични и издржливи.

Ние ви даваме неколку идеи како да изгледате секогаш одлично во текот на летото, без многу напор.

Фризури за летни денови

Свиткана ниска пунџа

Врзете ја косата во ниско опавче, а потоа извртете ја косата спротивно од стрелките на часовникот. Направете пунџа и закачете ја со шноли.

Вселенски пунџи

Веројатно најлесната и најефективна фризура. Со минимален напор добивате шик изглед.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jennifer Lopez (@jlo)

Кркми и плетенки

Ниската пунџа во комбинација со плетенка во предниот дел дава префинет изглед, погоден и за дневна и за вечерна варијанта.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by john.d (@hairbyjohnd)

Високо коњско опавче

За совршено високо опавче, добро затегнете го гуменото ластиче и залижете ја косата со густ чешел. Залижете ги деловите од косата што паѓаат со помош на стара четка за заби, на која претходно сте испрскале малку лак за коса.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Joseph Maine (@josephmaine)

За покуса коса

Користејќи шноли, закачете ги погорните слоеви на косата со извртување на прамните. На крајот украсете ја со шнола и подготвени сте за излегување!

Помодерно коњско опавче

Она што е супер кај оваа фризура е тоа што е неверојатно едноставна и ефикасна. Врзете ја косата во опавче, а потоа врзете еластични ластичиња по целата должина.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by ghd hair (@ghdhair)

Ќе ви се допадне

Watch anime online for free at AniWatch free anime

AnimeDao: Koutetsu Tenshi Kurumi Zero anime episode 3 online free at https://animedao.nl anime

Watch anime online for free at AnimeTV japanese anime tv shows

Website https://4anime.biz: Watch Pokémon: Black & White 4anime Episode 86 persona 4 the animation online

Credly: https://www.credly.com/users/animefreakws

Guides: https://guides.co/p/gogoanimebe