Домашен педикир со „аспирин“ за нежни стапала

By

Сувите петици им се проблем на многу жени. Колку и да ги негуваме стапалата и редовно да посетуваме педикир, тие повторно се сушат. Затоа, самите можете да направите маска од „аспирин“, која е многу едноставна и евтина.

Потребни ви се една лажичка бикарбона, 2 апчиња столчен „аспирин“, една кесичка лимонска киселина и малку топла вода. Измешајте ја смесата, намачкајте ги петиците, ставете најлони на нозете и облечете чорапи.

Оставете да дејствува 15-20 минути. Потоа излупете ја смесата, а мртвата кожа сама ќе испадне со неа.

На крајот намачкајте крем за стапала.

Ќе ви се допадне

AnimeDao Watch english anime Online in HD for FREE. Andromeda Stories (https://animedao.nl/m/41zB) Episode Full

ANIMEFLIX Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed. Watch Special Duty Combat Unit Shinesman Episode 2

Watch anime online for free at 4Anime boku no hero academia 4anime. Devilman: The Birth (https://4anime.biz/m/gOK8) Episode Full