Домашна маска од компири за цврста и здрава коса

By

За беспрекорен изглед на косата, сјај и густина, експертите препорачуваат да користите маска од компири. Оваа маска го поттикнува и растот на косата. Се прави лесно, а потребни ви се само компири, вода и парче завој.

Првин измијте ги и излупете ги компирите (2-3 средно големи компири), па сомелете ги во блендер. Ако добиената смеса е премногу густа, додадете вода. Потоа со парче завој, т.е газа, прецедете ја смесата. Густата маса без водата нанесете ја на косата, а главата покријте ја со капа за туширање. Оставете ја маската да дејствува 20-30 минути, па измијте ја косата на вообичаениот начин со шампон и вода.

Практикувајте го домашниот третман со компири 2-3 пати неделно за побргу да ги добиете посакуваните резултати.

Ќе ви се допадне

2.43: Seiin High School Boys Volleyball Team (https://animeheaven.pro/m/BYAL) Episode 2 at AnimeHeaven animeheaven hunter x hunter

Attack on Titan Final Season (Dub) Episode 1 at website https://animefreak.ws animefreak latest