(Фото) Mousy-техника за коса: Тренд што ќе ја одбележи пролетта

By

Стилиститете ја најавија mousy, техника на бојадисување на косата,  трендот што ќе ја одбележи оваа пролет.

Трендовите се менуваат со голема брзина и се вртат во круг, па на ред повторно дојдоа и перчињата во природни тонови.

Сезонава акцентот е ставен на едноставните решенија, а таква е и оваа техника на бојадисување.

Откако почна пандемијата на коронавирус, модните и бјути-трендовите се променија. Се бараат практични и едноставни фризури кои не бараат постојани посети во салони, за косата да изгледа убаво и негувано.

 

Моментално, најпопуларната техника на бојадисување коса го носи називот mousy. На оваа техника на извлекување перчиња не одолеале ни Џенифер Лопез, ни Џесика Алба.
Техниката mousy, што во превод значи невпечатливо, е фантастичен начин да направите дискретна, а истовремено и многу убава промена.

Поентата на овој начин на бојадисување на косата е да се задржат природните нијанси, само неколку тонови посветли од природната боја. Овие нијанси се нежни, женствени и одлично им прилегаат на сите.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Chris Appleton (@chrisappleton1)

Ќе ви се допадне

Watch Re:ZERO -Starting Life in Another World- Episode 24 (https://animeheaven.pro/m/Ael/ep-24) at website https://animeheaven.pro. See more anime heaven website

Watch The Seven Deadly Sins: Revival of the Commandments Episode 2 at KissAnime kissanime taken down