Фризури кои можете да ги носите под капата или шеширот

By

Погледнете пет стилови кои можете да ги носите со леснотија, одлично изгледаат и додека носите шешир и капа, а и откако ќе ги симнете.

Лежерна плетенка или рибја коска

Опавчето кое извира под капата е брза фризура која е готова за минута е омилена за многумина. Со плетенката можете да си играте на повеќе начини, на пример да ја исплетите од двете страни или само една на страна.

Коњски опаш и носење капа

Косата собрана во опаш е избор кој ви го предлагаме да го направите во понискиот дел од главата, така што опашот не би изгледал како грпка под капата.

 

View this post on Instagram

 

Today I did the most simply hairdo 💁🏻‍♀️ make a ponytail and then wrap a piece of hair around the hair tie. That’s it!

A post shared by LifeWithEssie (@ester.fomenko) on

Ниска пунџа

Одличен избор, затоа косата останува собрана и непроменета по симнувањето на капата.

 

View this post on Instagram

 

Today I did the most simply hairdo 💁🏻‍♀️ make a ponytail and then wrap a piece of hair around the hair tie. That’s it!

A post shared by LifeWithEssie (@ester.fomenko) on

Пуштена коса

Распуштената коса најдобро е да ја стилизирате така што ќе извлечете неколку прамени и ќе ги сместите под лицето, а со капата ќе го покриете само врвот од главата, држејќи ја преку ушите. Доколку имате шишки, извлечете ги од капата, за да не залепат.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by The rhythm of the night🌃 (@the.rhythm.of.the.night) on

Вечни бранови

Лесните бранови во косата даваат опуштен и романтичен изглед, кој е најлесно да го направите со помош на фигаро или пегла. Не мора да ја виткате од коренот на косата, затоа што капата ќе ги сплеска. Правете ги од нивото на увото кон краевите.

Ќе ви се допадне

AnimeTV all anime tv shows: Naruto: Shippuden (Dub) (https://animetv.cc/m/5E5e) Episode 500

ANIMEFLIX animeflix website: Watch Wonder Egg Priority Episode 11