Хидратантна маска за лице од три состојки

By

Со редовна нега на лицето, кожата ќе ги задржи сјајот, еластичноста и може да ги намали брчките. Природната нега на кожата е најдобра, па затоа може сами да направите хидратантна маска за лице од три состојки. Потребни ви се:

1 шака овесна каша
1 белка
1 лажичка кокосово масло

Кокосовото масло длабински ја хидрира кожата бидејќи неговите молекули продираат во подлабоките слоеви на кожата и не се задржуваат на површината. Овесот ѝ помага на кожата да ја задржи влажноста, а со него ќе направите и благ пилинг кој е одличен и за сувата кожа. Измешајте ги состојките и нанесете ја маската на лицето. Оставете да делува 20-30 минути, а потоа измијте ја.

Ќе ви се допадне

Animeflix - Watch your favorite anime online FREE.. Hell Girl (Dub) Episode 26

https://animebee.to animes online. Invincible King Tri-Zenon Episode 22

https://gogoanime.be gogoanime weathering with you. Uncharted Walker (https://gogoanime.be/m/lZeA) Episode 12