Идеални фризури за жените над 40 години

By

Не постојат строги правила за мода или убавина за жени на одредена возраст, но секој треба да ја следи својата природа, енергија и личност.

dobivaj vesti na viber

Фризерката и експерт за бои Џулија Крац открива 2 клучни совети за жените над 40 години.

Кратка коса

Како старееме, така косата ни станува потенка. Затоа Крац не препорачува долга коса. Во зависност од текстурата, нашата коса може да изгледа нездраво и скршено, што прави да изгледаме постари. Ова важи и за екстремните степенести фризури, кои исто така ја проретчуваат косата. Особено кај седата коса.

„Структурата на седата коса е многу немирна, влакната штрчат како мали антени од главата“, објаснува професионалната фризерка.

Подобро: кул кратка фризура. Кратката коса изгледа погуста и поздрава. Ќе ве направи да изгледате помлади. Дури и првите седи влакна изгледаат добро со кратка фризура.

Кога станува збор за бојата на косата, одете на посветли нијанси

Овде важи следново: колку е потемна бојата, толку постаро изгледате. Тоа е затоа што контрастот со кожата се зголемува и брчките стануваат поизразени.

Уште еден недостаток: по само неколку недели можете повторно да го видите долниот дел од косата во вашата природна боја, поради што мора постојано повторно да ја фарбате. Крац советува да не бирате потемни бои од средно кафена.

Таа исто така има совет за сите кои сакаат самоуверено да ја носат својата седа коса: на пример, УВ зраците или никотинот може да предизвикаат белата коса да добие несакана жолта нијанса.

Што помага против тоа: сјај.

Ќе ви се допадне

https://44anime.net/. 4Anime Watch high quality 1080p online anime with English subtitles. You can watch free anime movies and movies online at 4Anime. Just sit back and relax!

4Anime Suppose a Kid from the Last Dungeon Boonies moved to a starter town? Episode 3

anime stream 4Anime Higehiro: After Being Rejected, I Shaved and Took in a High School Runaway

watch subbed anime World's End Harem

free anime Banished from the Hero’s Party, I Decided to Live a Quiet Life in the Countryside

My Hero Academia Season 2 (Dub) Episode 21

tải go88