Маска од лубеница за нежно лице

By

Лубеницата не само што ја навлажнува кожата, туку ја прави поубава, свежа и здрава. Таа го изедначува и освежува тенот. Затоа, експертите препорачуваат да ја користите како маска за лице.

Неколку парчиња лубеница се чистат од семките и кората и се пасираат. Додадете и четвртина авокадо и пасирајте повторно. Оставете смесата да се олади во фрижидер и така ладна нанесете ја на лицето, вратот и деколтето. Студената лубеница ќе ја смири кожата, а витамините и маслото од авокадо ќе ѝ ги дадат неопходните хранливи материи.

Пред да ја нанесете маската измијте го лицето со жешка вода за да се отворат порите, а хранливите материи да се апсорбираат побрзо и полесно.

Оставете ја маската да делува 30 минути, па исплакнете го лицето со млака вода.

Ќе ви се допадне

https://44anime.net/. 4Anime Watch high quality 1080p online anime with English subtitles. You can watch free anime movies and movies online at 4Anime. Just sit back and relax!

4 anime biz 4Anime Mother of the Goddess’ Dormitory

anime to watch Dragon Ball Super

anime online Welcome to Demon School! Iruma-kun Season 2

4anime tv 4Anime Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba (Dub)

4Anime Redo of Healer