Мократа фризура е апсолутен хит ова лето

By

Не постои ништо поубаво од моментот кога ќе излеземе од туш кабината, а инфлуенсерите одлучија да го фатат тој момент и го претворија во бјути тренд. Така што, мократа фризура стана апсолутен тренд за оваа летна сезона.

Покрај тоа што мократа фризура е доста шик, исто така е практична во текот на овој период.

Постојат многу варијации на оваа тема, а едно е сигурно: мократа коса може да се носи секогаш и секаде. Во продолжение, погледнете неколку примери кои може да ве инспирираат.

Кадрава коса

За дамите со локни ова е идеално решение. Покрај тоа што нема да ги упропастате локните, непослушните влакна ќе ги фатите со шнола, а ќе изгледате тренди само за неколку минути.

Кратка коса

Девојките со кратка коса многу лесно можат да ја постигнат оваа фризура.

Коса како од море

Доколку, пак, преферирате изглед како да тукушто да сте ја исушиле косата на ветер на плажа, тогаш дефинитивно ќе бидете во тренд.

Идеално за коса од „три дена“

На овој начин можете да прекриете и неизмената коса, а таа и тоа како ќе изгледа шик.

 

Ќе ви се допадне

AnimeBee: Amatsuki anime episode 13 online free at https://animebee.to anime sites

AnimeFLV: Bamboo Blade anime episode 26 online free at https://animeflv.uk dubbed anime

AnimeDao: Toyama Tourism Anime Project anime episode 6 online free at https://animedao.nl animedao kissanime tv

TwistMoe: RIN-NE anime episode 25 online free at https://twistmoe.net anime

Godotengine: https://godotengine.org/qa/user/kissanimemx

Cults3d: https://cults3d.com/en/users/animeflixnl