Најчести летни додатоци за коса

By

Во патната торба, подгответе ги овие три додатоци за коса кои ќе ви бидат потребни за на плажа, но и за вечерните прошетки покрај море.

Тие се практични, и благодарение на нив секогаш можете да изгледате шик и кул.

Големи шноли

Тие беа многу популарни во текот на деведесеттите години и сега повторно се во мода. Направете пунџа или само кренете ја косата нагоре, закачете ја шнолата и – тоа е тоа!

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Gabsies (@gabsies.beads)

Марами

Тие се попрактични за патување отколку сламените капи, одлично се комбинираат со фустани, и овозможуваат шик изглед.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by NNENNA (@nnennaechem)

Ленти за коса

Тие ја отстрануваат косата од лицето, и се поудобна замена за плетенките. Достапни се во различни материјали и дизајни.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Alexis Foreman (@alexisforeman)

 

Ќе ви се допадне

https://wcostream.cc wcostream pokemon

Horizon in the Middle of Nowhere II (Dub) (https://twistmoe.net/m/qokZ) Episode 13

Sonny Boy & Dewdrop Girl (https://animedao.nl/m/oN4o) Episode Full

AnimeKisa: Corrector Yui anime episode 36 online free at https://animekisa.in watch anime online

Seedandspark: https://seedandspark.com/user/gogoanimebe

Google: https://www.google.com/maps/d/edit?mid=1DIUd3uwqJsW4WzTZ2yATwOqDGu3aToNH&usp=sharing