Нов тренд во шминкањето: Fox Eye за издолжени очи

By

Трендовите во шминкањето постојано се менуваат, а новата техника наречена Fox Eye е хит што се шири низ светот.

Fox eye, односно азиски облик на очите, стана доста популарен и во Европа, а како што се предвидува, овој тренд на шминкање ќе се задржи и низ годините кои се пред нас.

На Инстаграм, ТикТок и Јутуб, луѓето од целиот свет ги претставуваат своите видеа и фотографии на кои ги покажуваат очите издолжени, во облик на бадем. Оваа техника ја користат и Кендал Џенер, Бела Хадид и Меган Фокс.

Еве и едно видео кое ќе ви помогне да го постигнете ефектот на Fox eye.

Туторијалите можат да ви помогнат да сфатите како се комбинираат сенките за очи, моливчињата за очи и вештачките трепки. Советите вклучуваат и бричење на задниот дел на веѓите и нивно прецртување како би изгледале поисправени и под агол нагоре.

Азијатките во Америка бурно реагираа на овој тренд, бидејќи Американците некогаш на овој начин ги понижувале, повлекувајќи ги очите со раце и исмејувајќи го нивниот народ. Но Европејките, кои не се чувствуваат вознемирено поради овој тренд, лудуваат по него и едвај чекаат да го испробаат.

Ќе ви се допадне

AnimeFreak - Watch Anime Online for Free. Subbed & Dubbed. Watch Brother, Dear Brother Episode 39

GoGoAnime Watch anime online, English anime online HD. Yakitate!! Japan Episode 69

WCOStream Watch english anime Online in HD for FREE. Transformers Armada Episode 52