Новата фризура на Ана Кокиќ – пролетен хит кај жените

By

Српската пејачка Ана Кокиќ е позната по своите трансформации и чести промени на фризурата, а последна во низа е промената која ја предизвика вистинско воодушевување меѓу нејзините фанови.

Ана ја бојадисала косата во нешто потемна нијанса и сега има паж со кркми. Токму ваквата стилизирана коса, според зборовите на фризерите, е апсолутен пролетен хит.

Додаваат и дека е совршен избор за сите жени, а особено оние кои имаат над 40 години, затоа што го истакнува најубавото на лицето. Пажот со кркми дава младешка енергија, а одлично прилега на секој облик на лицето.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ana Kokic (@anakokicmusic)

Додатен плус е тоа што многу едноставно се стилизира, па нема да морате со часови да поминувате во фризерски салон.

Ќе ви се допадне

WCOStream dubbed anime: Hunter x Hunter (Dub) Episode 148

AnimeTV anime tv demon slayer: Hunter x Hunter (Dub) Episode 148