Обратната боб-фризура се враќа во тренд

By

Таканаречениот обратен боб е можеби единствената фризура што секому му стои. Па не е ни чудо што токму овој облик се враќа во тренд веќе в година.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by HEIR JORDYN (@jordynwoods)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by pooʍ pɐɥɔ (@chadwoodhair)

Освен тоа, можеби станува збор и за најдоброто решение за оние девојки што обожаваат промени на косата, но се ужасуваат од фактот да не останат без нејзиниот голем дел. Со други зборови, овој супер секси и модерен облик на класичен боб се прави така што должината на косата на предниот дел се задржува додека остатокот од косата постепено се крати према тилот и она најважното, косата сигурно ќе можете да ја заврзете во опавче!

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Lucy Hale (@lucyhale)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Emily Ratajkowski (@emrata)

Доколку сакате на достоинствен начин да се опростите од 2020, имајќи предвид дека можеби се работи за најдоброто раскинување што сме го доживеале, отидете во фризерски салон и почастете се со нова фризура во ваков облик.

Ќе ви се допадне

That Time I Got Reincarnated as a Slime OAD (Dub) Episode 5 at Crunchyroll crunchyroll free account

Watch Fire Force Season 2 Episode 16 at KissAnime konosuba movie kissanime