По три децении, се враќа трајната фризура во мода

By

Кога ќе го слушнете зборот „трајна“ што прво ви паѓа на памет? За нас тоа е многу волумен во исклучително препознатливите фризури од незаборавните 80-ти, но и 90-тите години.

За среќа (или несреќа) на многумина, се чини како инспирација за фризура можеме да бараме во филмовите како што се „Убава жена“, а она што е најинтересно е тоа што станува збор за фризура која во потполност истапува пред испегланата рамна коса која ги одбележа последниве десеттина години.

Значи ли тоа дека конечно ќе можеме да се осмелиме да излеземе од досадниот калап на идентични фризури? Па, се чини дека можноста никогаш не била поголема, а за да најдете инспирација за некој свој нов лик, го издвоивме за вас најдоброто од најдобрите во светот на познатите.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Selena Gomez (@selenagomez)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jennifer Lopez (@jlo)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Zendaya (@zendaya)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Shanali Martin (@shanalimartin)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Gigi Mae Ringel (@gigiringel)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jennifer Lopez (@jlo)

Ќе ви се допадне

Jujutsu Kaisen (TV) (Dub) Episode 16 at GoGoAnime gogoanime kissanime tv

That Time I Got Reincarnated as a Slime (Dub) Episode 24 at AnimeFreak anime stream

KissAnime