Природно и нежно: Нашминкајте се како Марго Роби

By

30-годишната глумица Марго Роби важи за една од најубавите жени во Холивуд. Таа не сака да експериментира со шминката, па за телевизиски гостувања и на црвениот тепих начесто е нашминкана нежно, природно, скоро незабележително. Само понекогаш Марго има впечатлив црвен кармин.

За да се нашминкате како Марго Роби, мејкап артистите препорачуваат: два слоја маскара, нежна сенка во земјени тонови или само моливче на очите, кафен кармин или сјај за устата. Ова се некои од највпечатливите изданија на глумицата, а сепак се едноставни, класични и нежни.

Ќе ви се допадне

Jujutsu Kaisen (TV) Recap (https://animeheaven.pro/m/lYo6) Episode Full at website https://animeheaven.pro attack on titan anime heaven

Hashirama Senju vs Madara Uchiha (https://animeflix.nl/m/xgBY) Episode Full at website https://animeflix.nl god of highschool animeflix