Шик фризури што ќе ја одбележат претстојната пролет

By

Вистинскиот избор на фризура е многу важен. Од фризурата зависи дали ќе изгледаме помлади или 10 години постари, па затоа неопходно е да се посвети внимание кога се стилизира косата.

Пролетта се приближува, а со неа и нов тренд на шик фризури. Годинава ќе бидат актуелни женствени и фризури во бохо-стил, кои секоја жена ќе ја подмладат и ќе ѝ го освежат изгледот.

  • Сирена или морски бранови

Брановите во косата се многу популарни, а нивната моќ да го подмладат лицето е неверојатна.

  • Плетенки

Без разлика колку години имате, плетенките секогаш се добар избор. Од нив можете да направите безброј комбинации, а и кога ќе одлучите да ги отпуштите, ќе имате брановидна фризура, без да користите топлина на косата. Ваквите фризури сигурно ќе ве подмладат.

Ќе ви се допадне

4Anime 4anime reddit: Watch Dr. Stone: Stone Wars Episode 1 (https://4anime.biz/m/aRXO/ep-1)

AnimeDao fruits basket animedao: The Hidden Dungeon Only I Can Enter (https://animedao.nl/m/wD9J) Episode 12