Термална вода за блескав тен

By

Стигнуваат врели денови, а кожата на лицето секојдневно е изложена на топлина и дехидрација. Затоа е згодно да се почастите со чаша термална вода во спреј и повремено да ја освежите кожата на лицето. Секако, можете да ја користит и на базен или на море за цело тело или за санирање на изгореницит и алергиите. Но акцетот овој пат е на лицето.

Сестрана е

Кога ќе го слушете зборот „термална вода во спреј, помислувате дека можете да ја користите само на лицето без шминка, наутро. Грешка. Таа е апсолутно сестрана. Се користи и како подлога за крема за лице. Воедно, кога веќе сте се нашминкале, има чудесно дејство и ја фиксира шминката. Значи, доколку малку се прснете, шминката нема да ви се размачка, а лицето ќе ви се хидрира.

Добрата страна е во тоа што не е антиејџ, туку е препарат кој на кожата ѝ дава мекост и влага, па е наменета за сите генерации. Секако, хидрираната кожа останува подолго време младолика.

Ја смирува иритираната кожа

Термалната вода ја смирува иритираната кожа од надворешните влијанија, како што е сонцето или козметичките третмани. Ја омекнува и им антиоксидантни дејства, виновни за стареењето на кожата. Ја заканува бариерат на кожата и фомира заштита, а со самото тоа не ѝ дозволува на кожата да дише.

Можете ја користите неколку пати во текот на денот, само испрскајте и оставете го да делува секој пат кога ќе почувствувате дек лицето ви е жедно.

Освен тоа, таа:

  • Го трга црвенилото
  • моментално ја освежува кожата
  • ја чини глатка
  • длабински ги чисти порите
  • ја трга шминката
  • ја смалува топлината на кожата

Ќе ви се допадне

AnimeHeaven Watch english anime Online in HD for FREE

ANIMEFLIX Watch anime online, English anime online HD

Durarara!! Specials (Dub) Episode 2

AnimeBee Watch anime online, English anime online HD

Docs google: https://docs.google.com/document/d/1lvCR6cw2GHAvzRSx4rmagWF9kmgvnj7OAYsACFBvsFc

Vingle: https://www.vingle.net/posts/3778945