(Видео) Со коректор до затегнато лице

By

За да постигнете блескав изглед на кожата и да се подмладите не е потребно да трошите многу пари и да посетувате пластичен хирург. Доволно е само да научите да ја користите шминката на вистинскиот начин.

Еден од триковите кој собра голем број прегледи е трикот за „подигнување“ и затегнување на лицето со помош на најобичен коректор.

Една шминкерка на ТикТок откри одличен трик кој моментално „симнува“ и до неколку години од лицето. Сè што ви е потребно е коректор кој е до две нијанси посветол од вашата кожа.

Сè што би требало да направите е коректорот да го нанесете на врвот и аголот од окото, на долниот дел од усните, на врвот од носот и долж јаболчната коска, во продолжение погледнете како тоа да го изведете.

@meghaessReply to @med.s03 here’s the original facelift with concealer video #faceliftmakeup #facelift #nonsurgicalfacelift #shapeshift♬ BDASH Breathe – BDash

Ќе ви се допадне

https://wcostream.cc paw patrol wcostream. Mushishi Path of Thorns Episode Full

Watch anime online for free at ANIMEFLIX anime online. Bocchan (https://animeflix.nl/m/W2V8) Episode Full