2021 враќа куп непожелни трендови од минатото

By

Знаеме дека трендовите постојано се враќаат, па сигурно ве интересира кои од нив ќе се вратат во 2021 на модната сцена. Сакаме да бидеме во тек со модните случувања, затоа што се исплати да бидете чекор пред нив. Можеби и вие повеќето од овие парчиња веќе ги поседувате, можеби повторно ќе ги употребувате, а можеби и со задоволство ќе се откажете од нив.

Спојување на различни бои

Навистина треба да сте моден ексцентрик за да успеете овие бои да ги совладате, но се чини дека тие повторно ќе бидат популарни. Доколку сакате да помешате бои за кои критичарите беа остро против, еве, сега имате прилика. Можете да додадете и гломазна торба која не мора да се слага со ништо.

Елеците се повторно ИН

Елеците беа секогаш под знак прашалник, особено кога станува збор за летните елеци, затоа што навистина немаат никаква цел освен што ја надополнуваат модната комбинација. Доколку ги сакате, во 2021 имате можност повторно да ги искомбинирате.

Исечени фустани

Фустаните кои во себе имаат проѕирни исечоци беа популарни во текот на 2010 година. И сега повторно се во мода. Познатите дами ги обожаваа уште тогаш.

Слоевита облека

Слоевитата облека е повторно модерна и нејзина цел е да ги надомести недостатоците, го обликува струкот или нагласува одреден дел од телото. Оделата и фустаните се сега во фокус, а на овие парчиња им се додава и каиш за подобар изглед.

Брановити здолништа

Миди здолништата со набори ќе се гледаат насекаде, сакале вие или не. Тие лесно се стилизираат и во текот на летото и во текот на зимата. Оваа година повеќе ќе потсетуваат на школски униформи и најчесто ќе се носат со долги чорапи и дуксер.

Оксфордки

Поминаа 10 години и сега тие се враќаат во мода. Овие чевли се носат на многу начини и се одлична замена за патики.

Чорапи и чевли                                                                 

Овој тренд од секогаш будел различни мислења и вистина е дека на многумина не им се допаѓа. С комбинираат и во елегантни прилики, но добро се слагаат и со тренерки.

Ќе ви се допадне

Website https://kissanime.mx: Watch Detective Conan OVA 11: A Secret Order from London kissanime Episode Full kissanime list

Watch Fluffiction Episode Full

TwistMoe: If I See You in My Dreams anime episode 3 online free at https://twistmoe.net free anime

WCOStream: Shin Kimagure Orange☆Road: Soshite, Ano Natsu no Hajimari anime episode Full online free at https://wcostream.cc wcostream spongebob

Provenexpert: https://www.provenexpert.com/kissanimemx/

Sandiegoreader: https://www.sandiegoreader.com/users/animefreakws/