Белите чизми се моден хит на оваа сезона

By

Обувките се „предизвик“ секоја сезона за љубителите на модата бидејќи треба да ги изберат вистинските модели за совршено да ги комбинираат со тренди есенската гардероба.

Девојките и влијателните личности веќе ги избраа своите омилени модели и ние денес ќе се позанимаваме со еден од нив. Ако барате инспирација за вашите стајлинзи на Инстаграм, веројатно сте ги забележале белите чизми. Зашиени, со платформа, масивни и компитабилни со сите парчиња од есенската гардероба, моделот на брендот Валентино ги освои срцата на инфлуенсерите оваа сезона.

Не мора да имате модел на Валентино во вашата гардероба, сега белите чизми се во тренд и дефинитивно ќе најдете слични дизајни. Значи, ако се одлучите да го прифатите овој тренд, погледнете ги следниве комбинации на инфлуенсерите за поголема инспирација!

Носете бели чизми со плетени фустани и без хулахопки, доколку времето го дозволува тоа.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Alex Rivière (@ariviere)

Кошулата и шорцовите во светли нијанси одлично се совпаѓаат со бела боја на чизми.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Emili Sindlev (@emilisindlev)

Покрај секојдневниот стил, можете да комбинирате масивни бели чизми со елегантна чанта со синџир.

 

 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 

 

A post shared by Pernille Teisbaek (@pernilleteisbaek)

Носете ги со земјени тонови и направете убав контраст на боите.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Leonie Hanne (@leoniehanne)

Долгите капути изгледаат одлично ако ги комбинирате со бели чизми и шорцови.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Pernille Teisbaek (@pernilleteisbaek)

Џемперите и мини здолништата одлично се совпаѓаат со овој тренд на чевли.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Camille Charriere (@camillecharriere)

Носете ги без дебели чорапи и дајте му шмек на вашиот изглед.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Pernille Teisbaek (@pernilleteisbaek)

Ќе ви се допадне

Watch anime online for free at AnimeHeaven animeheaven dragon ball z

TwistMoe: Youkai Watch: Enma Daiou to Itsutsu no Monogatari da Nyan! anime episode Full online free at https://twistmoe.net anime online

https://animeflv.uk english dubbed anime

Website https://animepahe.cc: Watch Red Garden animepahe Episode 22 stream anime online

Website https://animetv.cc: Watch Makeruna!! Aku no Gundan! animetv Episode 12 anime tv demon slayer