Безвременскиот стил на Одри Хепберн: модни класици со кои секогаш ќе изгледате беспрекорно

By

„Појадокот кај Тифани“ ја имаше својата премиера пред точно 60 години, а Одри Хелберн продолжи да биде модна инспирација за многу жени ширум светот.

Нејзината вродена елеганција и софистицираност, како надворешна, така и внатрешна, е нешто кон што многумина од нас се стремат.

Можеби не изгледаме апсолутно исто како холивудската дива, но секако можеме да вклучиме во нашата гардероба девет модни класици, кои стајлингот ќе го подигнат на повисоко ниво.

Еве неколку такви примери кои можете уште денес да ги примените во вашиот аутфит.

Панталони

Мал црн фустан

Тренч капут

Балетанки

Свилена марама

Бела оверсајз блуза

Ролка

Линии

Големи наочари за сонце

Ќе ви се допадне

TwistMoe: Huyao Xiao Hongniang: Wei Sheng anime episode 10 online free at https://twistmoe.net dubbed anime

ANIMEFLIX Watch anime online, English anime online HD

AnimeBee Watch english anime Online in HD for FREE

4Anime Watch anime online, English anime online HD

Detective Conan: Black History (https://animetv.cc/m/Nvv0) Episode Full