„Дениција“ инспирација за новата колекција на Ирина Тошева

By

Шеснаесеттиот Моден викенд Скопје, кој се одржуваше под мотото #Stopthetraffik, заврши со мултимедијална презентација на Ирина Тошева.

dobivaj vesti na viber

Инспирација за новата колекција есен/зима 2017/2018 на Тошева се циклусот песни за Дениција од Петре М. Андреевски. Во нејзините креации, изработени од природни материјали како памук и свила, се преточени цел спектар на емоции, од љубовта кон жената до родољубието.

Есенскиот Моден викенд Скопје започна на 22 октомври и во текот на трите дена беа прикажани четиринаесет ревии.

Ќе ви се допадне