Дизајнерката Данче Лазарова ја промовира својата прва колекција венчаници

By

Младата креаторка Данче Лазарова (20) од Струмица, ја промовира својата прва колекција венчаници, наречена „Бисерна снежност“. Колекцијата има пет фустани, изработени од свила и сатен.

„Белината секогаш ме асоцира на убавина, мир, спокој и позитива. Така и ми дојде инспирацијата да креирам венчаници, бели фустани кои ќе се излеваат со блескава свила и бисери, а секоја дама што ќе ги носи, ќе се чувствува отмено и елегантно“, вели Данче за „Репортер“.

Дизајнерката Данче Лазарова

 

Лазарова креира облека веќе неколку години. Таа лани имаше изложба на модни креации во Домот на културата во Струмица. Меѓу оние за коишто дизајнира е и моделот и мис, Кристина Димитријовска, која носеше облека од модната дизајнерка на неколку јавни настани, а и во спотот за нејзината претпоследна песна.

 

 

Ќе ви се допадне

https://animefreak1.com/. AnimeFreak #1 Site to watch thousands of dubbed and subbed anime episodes including Dragon Ball Super, Attack on Titan, Naruto Shippuden, One Piece

Attack on Titan Final Season

online anime AnimeFreak The Daily Life of the Immortal King [Chinese Dub]

animefreaktv Demon Slayer -Kimetsu no Yaiba- The Movie: Mugen Train

Attack on Titan Episode 19

AnimeFreak Bleach (Dub)