Фармерки кои ќе бидат хит оваа есен

By

Фармерките оваа сезона ќе воодушеват многумина, но мораме да напоменеме дека многу припаднички на поубавиот пол и нема да бидат толку среќни. Модните блогерки ширум светот веќе се полудени по новиот модел кој ја подели јавноста. Во прашање се широките, и по два броја поголемите фармерки. Колекциите за претстојната сезона донесоа возбудливи трендови – се враќаат силуетите и кроевите од осумдесеттите, како и темниот џинс. Еве кои се фаворитите.

Широки, ѕвончести фамерки

Кроевите од осумдесеттите не престануваат да живеат – па, и во оваа сезона во тренд е ѕвончестиот крој на фармерки, кои се со висок струк и широки ногавици. Спојте ги со некое парче со земјен тон, за да совршено го доловите духот од оваа ера.

Силуета од осумдесеттите

 

View this post on Instagram

 

80’erne ringede, de ville have deres bukser tilbage.. mig: 🙅🏼‍♀️ #the80scalled #80sjeans #shoppingismycardio

A post shared by KIRA ENGELKE (@kiraengelke) on

 

View this post on Instagram

 

@haileybieber com uma bota slouchy que é uma das principais tendências do inverno 2020.

A post shared by Fash Inspire (@fash.inspire01) on

Фармерките кои се шират од колковите па стануваат потесни кон ногавиците, какви што се носеа во осумдесеттите – повторно стануваат хит, пишува „Нова“. Тренди начинот на стилизирање на ваквите фармерки е спојувањето на „згужваните чизми“ кои се протегаат до колената. Токму овој модел наиде на негодување кај одреден дел од женската популација, но сезоната која е пред нас ќе покаже дали биле во право или не, или делумно.

Фармерки на сезоната – скини џинс

 

View this post on Instagram

 

Hey there friends..2 days, no post. That’s because I’ve been running around like crazy 🏡 My house has been on the market for 2 days now and already we’ve had multiple viewings and now 2 offers that we will decide on tonight. This selling a house thing is definitely harder than I imagined. The feelings of attachment or knowing that some stranger is walking through your home critiquing in ways you never saw it. Soon we will be out of the house that we’ve raised our kids in and onto to new and bigger adventures. For now, this girl is going to get her coffee ☕️ and load everyone back up in the trucks because we have more viewings today. I’ll be posting this look to my @liketoknow.it page later on. Hope you’re all doing well! ✌🏼 P.S. – don’t mind this girls hair… I’ve been running around a race track lately trying to keep up. 😆 #bloggerstyle #fashionandstyle #fallstyle #fallfashion #overkneeboots #fallboots #whatiamwearing #ootdinspo #ootdstyle #fashionforless #styleinspo #fashionforless #styleonabudget #rewardsstyle #liketoknowit #under50 #discoverunder3k #microinfluencer #influencerstyle #influencerstyles #followme #fallfashioninspo #pnwstyle #homeselling #sellinghomes #redplaid #redflannel #flannelseason

A post shared by 𝑩𝒓𝒐𝒐𝒌𝒍𝒚𝒏 || 𝑷𝑵𝑾 𝑩𝒍𝒐𝒈𝒈𝒆𝒓 ✩ (@brooklyn.kennedy.83) on

Најпознатиот модел на фармерки го носевме повеќе сезони, а потоа завладеа широките кроеви. Сепак, скини џинсот се враќа на големата врата – а модните експерти советуваат да ги носиме со чизми преку колена.

Ќе ви се допадне