„Ферари“ ја претстави првата колекција од својот моден бренд

By

„Ферари“ ја проширува својата дејност надвор од автомобилската индустрија и почна да инвестира во модата. Брендот ја претстави својата прва модна колекција изработена од креативниот директор на модниот бренд, бившиот дизајнер на „Армани“, Роко Јаноне.

„Сакаме да привлечеме млади мажи и жени. Нашата целна група не се само оние што ги купуваат автомобилите ‘ферари‘, туку сите оние што се свесни за брендот и неговите вредности“, изјави Јаноне.

Тој ја опиша колекцијата како флуидна, при што 80 % од моделите се унисекс, но и луксузна, бидејќи цените се движат од 200 евра за кошула до 3.000 за капут. Понудата набргу дополнително ќе биде проширена со модни додатоци.

Ќе ви се допадне

WCOStream Watch anime online, English anime online HD. Nozomi Witches Episode 3

AnimeHeaven Watch english anime Online in HD for FREE. Grimm's Fairy Tale Classics (Dub) (https://animeheaven.pro/m/JzxV) Episode 23+24

Watch anime online for free at AniWatch anime sites. THE [email protected] SideM Wakeatte Mini! Episode 12

KissAnime Kdpcommunity: https://www.kdpcommunity.com/s/profile/0052T00000BvJME?language=en_US