(ФОТО) Јоланда Хадид се соблече во 53 година

Јоланда Хадид, мајка на најпознатите манекенки на денешницава Бела и Џиџи Хадид, одлучи да покаже колку добро изгледа во 53 година.

dobivaj vesti na viber

Поранешната манекенска ѕвезда на Инстаграм постираше фотографија на која позира во танга и со тоа предизвика воодушевување на многу од нејзините следачи.

Најчест коменатр беше тој дека слободно може да им се придружи на своите ќерки на модните писти. Но имаше и такви кои го осудија овој нејзин чекор.

❤️My everything in one place……. #HappyMommy #PerfectSummerNight

A post shared by YOLANDA (@yolanda.hadid) on

Јоланда денес има 53 години, а манекнството беше дел од неа цела деценија. Кариерата ја прекина кога го запозна Мухамед Хадид и одлучи да створи семејство. Не е ни чудно што нејзините деца тргнаа по нејзините стапки.

Scroll to Top