(ФОТО) Каде можете да најдете костим кој е идеален за вашето тело и кога го носите чувствувате дека е скроен за вас?

By

Женското тело отсекогаш претставувало инспирација за творење и создавање уметност. Да се истакне убавината на женските облини е голем предизвик, а да создадете самодоверба кај секоја жена претставува огромно задоволство.

Во летниот период, сон на секоја жена е да најде соодветен костим за капење, а притоа да се чувствува удобно и пријатно во своја кожа. Каде може да најдете костим кој е идеален за вашето тело и кога го носите да се чувствувате дека е скроен за вас? Иако понудата е голема, сепак вистинскиот избор се сведува само на еден бренд – Lisca.

Синоним за традиција, квалитет и успех, со модели креирани за сечиј вкус, внимателно одбрани дезени и материјали, едноставно токму тоа што сте го посакувале да го видите на себе.

Како и секое лето така и ова, во продавнииците на Lisca ќе го најдете вистинскиот костим за капење за ова лето, без разлика дали преферирате едноделни или дводелни костими, еднобојни класични, или пак некоја колоритна варијанта со уникатни принтови креирани за да привлекуваат внимание кога и да ги облечете, а можат да се комбинираат со кафтани, туники, сандали и торби за на плажа со што ќе добиете совршен летен изглед.

Сепак, тоа што ја прави Lisca лидер на пазарот, е квалитетот на секое парче кое го истакнува вашето тело, а ги прикрива недостатоците. Костимите за капење на Lisca се направени од материјали кои не впиваат вода и се сушат брзо. А за да изгледаат совршено на вас, тука е еластичноста, која не дозволува раширување на моделот.

Доколку сеуште не сте ја посетиле некоја од продавниците на Lisca, сега имате причина плус да го сторите тоа веднаш бидејќи до 6 август ќе најдете попуст од – 30%. Посетете ги и уверете се дека Lisca е вашиот сојузник во летните денови, кој се грижи да ја истакнете убавината на вашето тело.

Ќе ви се допадне