(ФОТО) Кога ќе го видите стајлингот на Рама ќе останете со отворена уста

By

Премиерот на Албанија Еди Рама не се откажува од својот лежерен стајлинг, па така и денеска на панелот во цивилно друштво во рамки на Самитот на Берлинската иницијатива во Трст, дојде во бели патики и црно одело, но краватата не изостана.

Стајлингот на Рама се гледа и на самиот почеток на видеото кое тој го постави на својот Фејсбук профил.

Rama, Dačić, Zaev i Svilanović na panelu u Trstu

Edi Rama u patikama i odelu

Edi Rama

Премиерот на Албанија така и пред почетокот на Форумот, и тоа што има да го каже на тема на односот на земјите на Западен Балкан веќе го привлече вниманието на новинарите со својот изглед.

Edi Rama u belim patikama, odelu i sa crvenom kravatom

Еди Рама во бели патики, одели и со црвена кравата

Ова не е прв пат да Рама вака се облекува, слично беше и на неодамнешниот состанок во Брисел кај шефовите на европската дипломатија Федерика Могерини.

Stalnig Edija Rame na susretu lidera Zapadnog Balkana

Тој, тогаш на состанокот на лидерот на Западен Балкан, кој го организираше високата претставничка на ЕУ за надворешна политика и безбедност, Федерика Могерини, стигна во патики, темносино сако и маица, која ја направија неговата појава лежерна.

 

Ќе ви се допадне

GoGoAnime: Yo-kai Watch the Movie: It's the Secret of Birth, Meow! (Dub) anime episode Full online free at https://gogoanime.be gogoanime tower of god

AnimeFreak: Digimon: The Movie anime episode Full online free at https://animefreak.ws animefreaks official website

TwistMoe: Maeterlinck no Aoi Tori: Tyltyl Mytyl no Bouken Ryokou anime episode 1 online free at https://twistmoe.net watch anime

Watch Yuri Seijin Naoko-san (2012) Episode Full

Independent academia: https://independent.academia.edu/gogoanimebe

Bagtheweb: https://www.bagtheweb.com/u/gogoanimebe/profile