(ФОТО) Мајката на Бела и Џиџи Хадид има 53 години, а изгледа подобро од сите манекенки

Нејзините ќерки Џиџи и Бела Хадид, се најпознатите манекенки на денешницата, но Јоланда Хадид им е опасна конкуренција. Таа е исто така поранешна менкенка, која сега има 53 години и на Инстаграм објавува фотографии.

Многумина коментирале дека мама Хадид може да им се придружи на ќерките на модните писти.

❤️Getting back to work life and loving the New York State of mind………

A post shared by YOLANDA (@yolanda.hadid) on

Scroll to Top