(Фото) Паулина Поришкова позира гола за „Вог“ 40 години по првата насловна

By

Чешката манекенка Паулина Поришкова позираше гола за насловната страница ва „Вог“ на 56 години. Оваа насловна таа ја сликаше 40 години откако првпат се појави на насловна страница на некој магазин.

„Поминаа точно 40 години откако сликав насловна за германскиот Вог, на 16 години. Еве ја новата слика, на која сум целосно гола“, напиша таа кога ја објави сликата на Инстаграм.

Поришкова беше една од најпопуларните манекенки во 1990те години, заедно со Синди Крафорд, Клаудија Шифер, Линда Еванџелиста, Наоми Кемпбел.

 

 

Ќе ви се допадне

AnimeTV wco anime tv: Assassination Classroom (Dub) (https://animetv.cc/m/yZNN) Episode 22

KissAnime animes online: Watch Bleach Episode 214 (https://kissanimeonline.com/m/n97/ep-214)