(Фото) Стилизирана зима со модерни и топли капи

By

Капите се задолжителни модни додатоци во текот на зимата, бидејќи нѐ штитат од студ и од снежни виулици, па така го чуваат нашето здравје. Покрај тоа, можат значително да го збогатат изгледот, поради што многу дами ги носат како моден детал. Ова се модели на капи кои се во тренд зимава.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kaтя (@mika_katya_)

 

Добриот избор на капа може да ја подигне вашата модна комбинација на ново ниво. Постои широк избор, од меки капи, турбани, капи од вештачко крзно, беретки, па до класични волнени со кои сигурно никогаш нема да погрешите.

Ако надвор е многу ладно, плетената волнена капа треба да биде со постава, најчесто од флис.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Olga / Gotham.knits (@gotham.knits)

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Mollie (she/her) (@whiteowlcrochetco)

 

Ќе ви се допадне

Hige wo Soru. Soshite Joshikousei wo Hirou. Episode Preview at Crunchyroll crunchyroll premium free account

Dragon Ball Z (Dub) (https://animeheaven.pro/m/mqq) Episode 291 at AnimeHeaven weathering with you animeheaven