Фустан од 30 милиони долари!

By

Фаизали Абдула, малезискиот дизајнер пред осум години и покрај големата економска криза во светот, реши да го дизајнира најлуксузниот фустан кој го нарече „Nightingale of Kuala Lumpur“.

Креацијата е направена од свила, шифон и сатен, а опточена е со 751 дијамант од 70 карати.

– Акциите паѓаат, вредноста на златото опаѓа, но дијамантите се вечни. Ова е фустан со дијаманти. Зошто да се враќаме наназад? Зошто да не одиме напред?, изјави дизајнерот.

Компанијата „Stylo“ е задолжена за продажба на најскапите фустани во светот, а менаџерот Ненси Јео истакнува дека оваа креација е вистинско уметничко дело и има доволно богати луѓе кои би сакале да ја купат. Фустанот чини 30 милиони долари.

Ќе ви се допадне

Ghost Hunt (https://4anime.biz/m/daz5) Episode 25

Berserk: The Golden Age Arc I - The Egg of the King (https://aniwatch.pro/m/zVPG) Episode Full

Peeping Life: Gekijou Original-ban Episode 5

Watch Teekyuu 3 Specials Episode 2

Vingle: https://www.vingle.net/posts/3815800

Debate: https://www.debate.org/gogoanimebe/