(Галерија) Ели е прва манекенка со Даунов синдром која сними реклама за „Гучи“

By

Ели Голдстајн е првиот модел со Даунов синдром која позираше за светскиот моден бренд „Гучи“. Фотографиите на Ели се појавија во италијанскиот „Вог“. Со ова, таа го помести границите на модата и поимот за убавина, пишуваат светските медиуми.

18-годишната девојка, пак, вели дека соништата полека ѝ се исполнуваат.

„Едвај чекам да позирам и за други брендови“, изјави Ели.

И нејзините родители велат дека се горди на својата ќерка, која отсекогаш била самоуверена пред камерата.

 

Ќе ви се допадне

White Album Season 2 Episode 13

Watch anime online for free at TwistMoe twist anime

WCOStream - Watch anime online, English dub anime

Arion (https://animepahe.cc/m/dwRp) Episode Full

Twinoid: https://twinoid.com/user/10011847

Buzzfeed: https://www.buzzfeed.com/gogoanimelol/