(Галерија) Еротска фотосесија на Били Ајлиш за „Вог“

By

Музичката ѕвезда Били Ајлиш направи еротска фотосесија за модното списание „Вог“. Во стилот на пинап девојките од 1930-тите години, Ајлиш носи корсети и подврски наместо широката облека по која е препознатлива.

„Изгледа секси и заводливо, сосема поинаку од она што го знаеме“, пишуваат фановите на  социјалните мрежи.

За само една минута, првата фотографија што ја објави Ајлиш собра повеќе од десет милиони лајкови, што е рекорд за најмногу лајкови во толку краток временски интервал.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by BILLIE EILISH (@billieeilish)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by BILLIE EILISH (@billieeilish)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by BILLIE EILISH (@billieeilish)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by BILLIE EILISH (@billieeilish)

Ќе ви се допадне

AnimeHeaven anime stream: Tokyo Ghoul (https://animeheaven.pro/m/EwB) Episode 12

AnimeTV chiang anime tv: How Not to Summon a Demon Lord Ω Episode 4